Noslēdzies jaunatnes iniciatīvu projekts: "Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko" (http://pumpurs.lv/lv/nosledzies-jaunatnes-iniciativu-projekts-aizej-tur-nezin-kur-atnes-nezin-ko)
Projekta Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos" (PuMPuRS) ietvaros, Rīgas Igauņu pamatskolas jaunieši piedalījās biedrības TERRA NOVAE 5 dienu aktivitāšu projektā "Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko".
Projekts īstenots ar mērķi attīstīt radošumu un radītspējas, kā iekšējā potenciāla atvēršanas instrumentu, lai veicinātu jauniešos spēju apzināties savas dotības un talantus, sekmējot viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē un palielinot motivāciju turpināt izglītību.
Kā atklāj biedrības TERRA NOVAE pārstāvji, jaunieši kopumā radīja 4 brīnišķīgas un interesantas spēles, kuras spēlējamas gan iekštelpās, gan svaigā gaisā. Pats lielākais pārsteigums visiem projekta dalībniekiem ir tas, ka ir iespējams radīt kolosālas lietas, izmantojot savu radošumu, dizaina domāšanu un vienkāršus materiālus.
5 dienas un 5 interesantas, savstarpēji saistītas tēmas:
- Komanda kā idejas radītspējas "pastiprinātājs"- komandas veidošana un savstarpējā sadarbība;
- Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko - izprast radošuma jēdzienu un būtību, atvērt slēpto resursu potenciālu;
- Dizaina domāšana un spēles prototipēšana - sava radošuma izpausme spēles prototipa radīšanā;
- Kā ideja pārvēršas naudā vai biznesā - izveidot izpratni, kā savas idejas pārvērst biznesā vai naudā;
- Kā ideja "iziet" pasaulē - spēt prezentēt savu produktu (spēli) auditorijas priekšā.
Īstenotais projekts ir svarīgs, jo paver jauniešos potenciālu domāt, darīt radošas lietas un radīt. Caur projektu jaunieši iemācās ne tikai komandas savstarpējo sadarbību un noteikumus, bet arī radošas metodes, kas noteikti noderēs gan skolā, gan turpmāk dzīvē. Un galvenais, ne tikai radīt, bet aprēķināt un izprast produkta izmaksas un privizoriksi veidot savu biznesa modeli. Lai arī produkts projektā ir spēle, tomēr izpratne par produkta izveidošanu, plānošanu, izgatavošanu un komercializēšanu attiecināma un pielietojama uz jebkuru produktu vai ideju nākotnē. Kā prototipiem veiksies nākotnē, atkarīgs no jauniešu apņemšanās spēles pārvērst vai nepārvērst naudā.
“Paldies jauniešiem par lielisku darbu, kā arī milzīgs paldies burvīgajai skolotājai Inetai Ozolai, kas ar lielu interesi atbalstīja jauniešus un sirsnīgi uzņēma TERRA NOVA VITAE komandu. Paldies arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam un PuMPuRS!”
Vairāk informācijas par īstenoto projektu biedrības sociālā tīkla Faceebook lapā TERRA NOVA VITAE (https://www.facebook.com/TERRA-NOVA-VITAE-103251149081084)