Latvijas Televīzijas ēterā atgriežas projekta PuMPuRS veidotais raidījums par bērniem un skolas dzīvi - KLASE


15. jūlijā plkst. 18.50 Latvijas Televīzijā atgriežas projekta *PuMPuRS veidotais raidījums “Klase”, lai meklētu atbildes uz jautājumu – kā palīdzēt pusaudzim sarežģītajā, pārbaudījumiem un izaicinājumiem pilnajā sevis meklēšanas un izzināšanas procesā, ko darīt, kad stundas ir beigušās un jaunieši tiekas ar draugiem.

Pandēmija apgrieza kājām gaisā visu – skola ienāca katras ģimenes mājās ļoti tieši un konkrēti, un nu vecākiem un bērniem bija jāsatiekas un jābūt kopā katru dienu. Izrādās, ka pienākums “būt vecākiem” nebeidzas mirklī, kad bērns nokļuvis skolā. Izrādās – bērni skolā ne tikai mācās matemātiku, valodas, fiziku un ķīmiju, bet mācās dzīvi. 

Šajā TV sezonā “Klasē” aicinām mācīties būt par vecākiem. Ko nozīmē uzņemties atbildību un atbalstīt savu bērnu, kurš nācis pasaulē, lai saprastu, ko viņš vēlas, sasniegtu savus mērķus un būtu laimīgs. Lai kā mēs censtos izskatīties labāki, nekā patiesībā esam, bērns ir tas, kurš parādīs, vai mums tas tiešām ir izdevies.

Mēs dosimies ārā no skolas telpām, iepazīsim savus bērnus 12 patiesās un godīgās sērijās, kur aci pret aci sastapsimies ar tām pusaudžu izjūtām, ko viņi parasti noslēpj zem pieaugušo iemācītas pieklājīgas maskas. Jā, bērni mīl vecākus arī tad, ja nesaņem pretmīlestību. Arī, ja sit, arī, ja dzer un ignorē, bērni nesavtīgi mīl, mēģina izprast vecākus un pieaugušo pasauli, bet vai mēs, pieaugušie, varam atbildēt ar to pašu – nesavtīgi mīlēt un atbalstīt arī tad, ja bērns pieļauj kļūdas, ja nav pirmais skolēns klasē, ja neattaisno uz sevi liktās cerības, ja mīlīgais mazulis ir pārvērties neatpazīstamā spurainā pusaudzī.

Katrā no jaunās sezonas raidījumiem ārpus skolas dosimies iepazīt pasauli mūsu bērnu acīm. Gleznosim, fotografēsim, dosimies dabā, pārbaudīsim savu izturību un runāsim par dzīvi. Atklāti un bez aizspriedumiem stāstīsim gan par to, ko drīkst, gan arī par to, ko nedrīkst. Kas ir tas, kas traucē iegūt izglītību, iegūt draugus un justies piederīgam un laimīgam? Pusaudžiem ir, ko teikt, ja viņos klausās.