Kā motivēt pusaudžus un jauniešus mācībām? Vai ir iespēja novērst priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, izmantojot ārā dzīves metodes? Šajā vasarā 16 jaunieši no visas Latvijas, kuriem identificēti priekšlaicīgi pārtraukšanas riski, piedalījās īpašā motivācijas nometnē, kuras laikā ekspertu komanda palīdzēja stiprināt jauniešu pašizziņu, dzīves un emociju regulācijas prasmes. Nu izdarīti galvenie secinājumi, sagatavotas rekomendācijas, lai ikvienam speciālistam, pedagogam vai atbalsta personai skolā, kas ikdienā strādā ar jauniešiem un organizē dažādas neformālās izglītības nodarbības, būtu iespēja šīs metodes iekļaut arī savā ikdienas darbā.
Tiešsaistes seminārā runāsim par:
- “Es neko negribu un man nekas neinteresē”
- Vecāku nozīme jauniešu motivācijas veicināšanā
- Praktiski ieteikumi un ārā dzīves metodes darbam ar jauniešiem
- Kad? 7. septembrī
- Cikos? 15.00
- Kur? Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook lapā
Tiešsaistes semināra dalībnieki:
- Nils Konstantinovs, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, PuMPuRS nometnes programmas līdzautors
- Maira Dzene, sociāli emocionālo prasmju trenere, geštalta terapijas praktiķe, nometnes programmas līdzautore
- Artūrs Višs - neformālās izglītības un āra dzīves treneris
Programmu izstrādājuši Latvijas speciālisti darbam ar pusaudžiem, balstoties jaunākajos bērnu un jauniešu izglītības un veselības pētījumos, kā arī ārvalstu pieredzē. Tā ir daļa no Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotā Eiropas Sociālā fonda īstenotā projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.
* Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotais Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”